Występ uczennicy Tosi Wenerskiej w Warszawie

Marzenia się spełniają!

            Dnia 25 października 2018 r. w siedzibie Stowarzyszenia Autorów ZAiKS przy ul. Hipotecznej 2 w Warszawie odbyła się IV edycja uroczystości wręczenia Statuetki „Bursztynowe Nutki”.

            Pomysłodawczynią Statuetki „Bursztynowe Nutki” jest Alicja Twardowska – dyrektor Wydawnictwa Pani Twardowska. Wyróżnienie to przyznawane jest osobom, które w niezwykle twórczy, pełen pasji i zaangażowania sposób przyczyniają się do umuzykalniania dzieci i młodzieży. Dotychczas Statuetki otrzymali: Urszula Smoczyńska, Joanna Pietrzak, Andrzej Gębski, Dorota Gellner i Adam Skorupka.

W 2018 r. Statuetka „Bursztynowe Nutki” została przyznana Elżbiecie Małanicz-Onoszko  i Stanisławie Małgorzacie Ziemnickiej.

Uroczystość wręczenia Statuetek uświetnił koncert, którego gościem specjalnym był Edward Wolanin. Ponadto na scenie ZAiKS-u zaprezentowali się młodzi muzycy zaproszeni przez pomysłodawczynię i gospodarza Statuetek panią Alicję Twardowską.  W gronie tym znalazła się również uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola Kurpińskiego w Kutnie Antonina Wenerska. Wykonała ona trzy utwory Romualda Twardowskiego z cyklu Wesołe miasteczko: Gra w piłkę, Kolorowy pociąg i Tańczący Murzyn.

Tosia dostąpiła zaszczytu występu przed samym Kompozytorem, co było dla niej ogromnym przeżyciem, nobilitacją
i spełnieniem marzeń. Słowa uznania z ust Romualda Twardowskiego to największa nagroda zarówno dla młodej pianistki, jak i jej nauczycielki pani Joanny Morycińskiej, która znakomicie przygotowała uczennicę do występu,
a także towarzyszyła jej w tym ważnym dniu.

Tosiu, Gratulujemy!!

 

 

Realizacja Mateusz Piechnat