Tosia Wenerska wśród Młodych Wirtuozów…

Dnia 30 marca 2019 r. w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie odbyła się promocja płyty MŁODZI WIRTUOZI w utworach Romualda Twardowskiego. Pomysłodawcą i wydawcą albumu jest Wydawnictwo Pani Twardowska. Płyta powstała z okazji 25-lecia Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Zenona Brzewskiego w Warszawie. Zagrali na niej najlepsi uczniowie i absolwenci tej szkoły.

Tradycją koncertów organizowanych przez Wydawnictwo Pani Twardowska jest promowanie młodych talentów. Dzięki zaproszeniu na to niezwykłe wydarzenie, na scenie obok fantastycznych MŁODYCH WIRTUOZÓW, zaprezentowała się również uczennica kl. IV Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola Kurpińskiego w Kutnie Antonina Wenerska. Zagrała ona Menueta G-dur Ignacego Jana Paderewskiego. Gościnny występ w tak zacnym gronie był dla Tosi ogromnym przeżyciem z kilku powodów. Po pierwsze była najmłodszą uczestniczką koncertu, a ponadto na widowni zasiadał główny bohater wieczoru – Mistrz Romuald Twardowski.

Jak zwykle w ważnym dla siebie dniu, Tosia mogła liczyć na obecność, wsparcie duchowe i merytoryczne swojej nauczycielki pani Joanny Morycińskiej.

 

Realizacja Mateusz Piechnat