Kalendarz pracy szkoły

LISTOPAD 2021

DataUroczystośćOsoby odpowiedzialne
15.11Sekcja instr. dętych i perkusji – przesłuchanie semestralne techniczne – (s. A103)
flet, saksofon, puzon (godz. 15.00)
P. Zielak
16.11Wieczór Mozartowski A. Górska-Kołodziejska
18.11 Sekcja instr. dętych i perkusji – przesłuchanie semestralne techniczne – (s. A103)
klarnet, trąbka, tuba (godz. 15.00)
P. Zielak
18.11II Uczniowski Koncert KompozytorskiP. Komorowski
18.11 Sekcja instr. smyczkowych i gitary – popis uczniów I st. (sala C1) I. Blacha
20.11 Sekcja instr. smyczkowych i gitary – popis uczniów klas gitar (sala C1) A. Pyciarz, P. Pogocki
20.11Konkurs na wykonanie utworu polifonicznego lub polifonizującego dla uczniów
z fortepianu dodatkowego i obowiązkowego (s. koncertowa)
P. Cłapiński, K. Cieślak
22.11Sekcja instr. klawiszowych – warsztaty dla pianistów z dr. hab. Kingą Firlej-Kubicą
(AM w Łodzi)
P. Cłapiński
22.11 Sekcja instr. smyczkowych i gitary – popis sekcyjny (sala koncertowa)I. Blacha
22.11 Sekcja instr. dętych i perkusji – popis uczniów klasy fletu (s. C1, godz. 17.00)P. Zielak
22.11 Sekcja instr. dętych i perkusji – popis uczniów klasy puzonu (s. C1, godz. 18.30) P. Zielak
23.11To co nie zginęło – wieczór pieśni patriotycznych (s. koncertowa, godz. 18.00)Jo. Domagała
25.11 Sekcja instr. dętych i perkusji – popis uczniów klasy klarnetu (s. C1, godz. 17.00) P. Zielak
25.11 Sekcja instr. dętych i perkusji – popis uczniów klasy trąbki i tuby (s. C1, godz. 18.30) P. Zielak
Sekcja instr. dętych i perkusji – popis uczniów klasy perkusjiP. Zielak
29.11 Sekcja instr. klawiszowych – warsztaty dla akordeonistów z dr hab. Pawłem Zagańczykiem z AM w Gdańsku)P. Cłapiński
29.11 Sekcja instr. smyczkowych i gitary – warsztaty z dr hab. Anną Wandtke z AM w GdańskuI. Blacha
29.11100 rocznica urodzin A. Piazzoli – ogólnoszkolny koncert poświęcony twórczości kompozytora „Tributr Astor Piazzola” (godz. 18.30, s. koncertowa)E. Walkiewicz
Finał Konkursu Szkolnego na prezentację pt. „I.J. Paderewski – pianista-wirtuoz, kompozytor, polityk, mecenas sztuki”P. Komorowski, nauczyciele teorii PSM II st.
30.11Warsztaty dla nauczycieli gry na instrumentach dętych drewnianych (dr Mariusz Barszcz)

GRUDZIEŃ 2021

DataUroczystośćOsoby odpowiedzialne
6.12Festiwal mikołajkowyNauczyciel rytmiki
8.12Próbny egzamin z historii muzyki kl. VI wydz. instr. i kl. IV wydz. wokalnego PSM II st.T. Karpińska
9.12 Sekcja instr. dętych i perkusji – przesłuchanie semestralne – przesłuchanie semestralne – perkusja -13.00 – 16.00 s. D1, klarnet, trąbka, tuba, saksofon godz. 16.00 – 20.00 s. C1P. Zielak
10.12Sekcja instr. klawiszowych – popis sekcyjny (s. C1, godz. 18.00)P. Cłapiński
11.12 Sekcja instr. smyczkowych i gitary – przesłuchanie semestralne PSM I st. – s. C1 I. Blacha
13.12Sekcja instr. smyczkowych i gitary – przesłuchanie semestralne PSM I st. – skrzypce, wiolonczela s. C1I. Blacha
16.12 Sekcja instr. klawiszowych – przesłuchania semestralne – fortepian PSM I st. (s. C1)P. Cłapiński
16.12Sekcja instr. dętych – przesłuchania semestralne – trąbka, tuba – godz. 11.30 – 13.00 (s. C1)
16.12Wydział wokalny – przesłuchania semestralneO. Fidrysiak-Myszkowska,
B. Wagner, M. Wilk
16.12Wieczór wigilijny
17.12 Sekcja instr. dętych i perkusji – przesłuchanie semestralne: flet -godz. 10.00, saksofon godz. 12.00, puzony – 13.00 (sala koncertowa)
20.12Sekcja instr. smyczkowych i gitary – przesłuchanie semestralne PSM II st. (s. koncertowa)I. Blacha
23-31.12Przerwa świąteczna

STYCZEŃ 2022

DataUroczystośćOsoby odpowiedzialne
1.01Nowy Rok
2.01Dzień wolny od zajęć
6.01Święto Trzech Króli
11.01Sekcja instr. klawiszowych – przesłuchania semestralne – akordeon (s. C1)P. Cłapiński
13.01 Sekcja instr. klawiszowych – przesłuchania semestralne – fortepian PSM II st. (s. C1)P. Cłapiński
17.01Posiedzenie Rady Pedagogicznej
17.01 Sekcja instr. smyczkowych i gitary – wieczór kolęd, PSM I st. (s. koncertowa)I. Blacha
22.01Popis uczniów klasy gitaryK. Kukla
23.01Koncert kolęd w kościele św. J. Chrzciciela w Kutnie, godz. 18.00 (chór I i II st.)J. Domagała
31.01 Sekcja instr. smyczkowych i gitary – wieczór sonat (uczniowie PSM II st.)I. Blacha

LUTY 2022

DataUroczystośćOsoby odpowiedzialne
7.02Koncert Mistrz i Uczeń
10.02Koncert walentynkowy
10 – 12.02Sekcja instrumentów klawiszowych – przesłuchania z gam i czytanie a vistaP. Cłapiński
14 – 27.02Ferie zimowe
14 – 18.02Ferie z nutkąI. Blacha

MARZEC 2022

DataUroczystość/wydarzenieOsoby odpowiedzialne
7.03Lekcje otwarte z p.J.Kusibab – sala koncertowaJ. Kusibab
7.03Sekcja inst.smyczkowych i gitary – Wieczór sonatI. Blacha
19.03Zajęcia przygotowawcze dla najmłodszych kandydatów do szkołyK. Szczepanik
14.03Koncert Mistrz i uczeńI. Blacha
15.03Koncert walentynkowyM. Wilk
21.03Audycja dla dzieci z przedszkoli w ramach rekrutacji, godz. 9.00, 10.00, 11.00K. Szczepanik
21.03Sekcja inst.dętych – egzamin techniczny flet,saksofon,puzon godz.14.00 s.A 103P. Zielak
24.03Sekcja inst.dętych – egzamin techniczny klarnet,trąbka,tuba godz.15.00
s.A 103,C1
P. Zielak
24.03Sekcja instr. klawiszowych i akordeonu – Popis uczniów klas pierwszych „Powitanie wiosny” godz.17.30 s.koncertowaJoanna Domagała
26.03Zajęcia przygotowawcze dla najmłodszych kandydatów do szkołyK. Szczepanik
28.03Sekcja inst.smyczkowych i gitary – warsztaty gitarowe z p.J.Niedoborkiem, godz. 11.00 s. C-1
Koncert, godz. 17.00, sala koncertowa
I. Blacha
31.03- 01.04III Kutnowskie spotkania puzonowe ,,Puzomania” (prof.Z.Stolarczyk,dr W.Jeliński, K.Gajda)R. Szulc

KWIECIEŃ 2022

DataUroczystość/wydarzenieOsoby odpowiedzialne
5.04Test z kształcenia słuchu i audycji muzyczne dla uczniów kl. VI c.6 (sala E-2) i IV c.4 (sala E-1) PSM I st. godz.16.30P. Komorowski
6.04Koncert studentów AM w ŁodziM. Wilk
6.04Popis uczniów klasy gitary pani K. KukliK. Kukla
7.04Warsztaty dla nauczycieli i uczniów klasy trąbki i tubyG. Kołodziejczak
9.04Lekcje przygotowujące dla najmłodszych kandydatów do szkołyK. Szczepanik
11.04Festiwal muzyki polskiej, godz. 17.00, sala koncertowaI. Blacha
11.04Audycja dla dzieci z przedszkoli w ramach rekrutacji, godz. 9.00, 10.00, 11.00K. Szczepanik, J. Kusibab
14-19.04Wiosenna przerwa świąteczna
21.04Sekcja instr. klawiszowych –przesłuchanie komisyjne z fortepianu obowiązkowego dla uczniów klasy IV wydz.wok i wydz.instr. spec. jazzowaP. Cłapiński
21.04Koncert w MSM I st. w Gostyninie w ramach rekrutacji M. Wilk
23.04Lekcje przygotowujące dla najmłodszych kandydatów do szkołyK. Szczepanik
26.04Koncert w PSM I st. w Kole w ramach rekrutacji M. Wilk
25-29.04Egzaminy wstępne do PSM I st. (badanie predyspozycji)K. Szczepanik

MAJ 2022

DataUroczystość/wydarzenieOsoby odpowiedzialne
1 – 3.05Dni wolne – święta majowe
5.05Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością IntelektualnąG. Kołodziejczak, K. Szczepanik
5.05Koncert w PSM I st.w Łęczycy w ramach rekrutacjiM. Wilk
9.05Zebranie Rady Pedagogicznej
9.05DYPLOM (część techniczna)– flet godz.17.00 sala koncertowaP. Zielak
11.05Popis uczniów z klasy gitary p. K. Kukli
12.05Audycja dla dzieci z przedszkoli w ramach rekrutacji, godz. 9.00, 10.00, 11.00K. Szczepanik, B. Wagner
16.05Warsztaty skrzypcowe z p. Anną Wandtke, godz. 11.00 – 17.00, s. C-1, koncertI. Blacha
16.05DYPLOM (część techniczna) -fortepian godz.17.30 sala koncertowaP. Cłapiński
17.05Test z Zasad Muzyki z elementami edycji nut dla uczniów
kl.II wydz.instr. i wok. PSM II st. godz.16.30
P. Komorowski
17.05Warsztaty dla nauczycieli gry na instrumentów dętych drewnianych ( dr Robert Stefański)
17-18.05Koncerty dla uczniów szkół w ramach rekrutacji – sala koncertowaK. Szczepanik
18.05Dyplom – śpiew jazzowy godz.17.00M. Wilk
19.05Koncert galowy – godz.17:00K. Szczepanik
20.05Sekcja inst.klawiszowych – popis sekcyjny godz.18.00 s.koncertowaP. Cłapiński
20.05Popis uczniów klasy fletu p. Ewy Główki, godz. 16.15, s. C-1E. Główka
21.05Sekcja instr. klawiszowych – przesłuchanie komisyjne z fortepianu dodatkowego i  obowiązkowegoP. Cłapiński
23.05Sekcja inst. smyczkowych i gitary – Koncert z okazji Dnia Matki, godz. 16.30, s. C-1I. Blacha
23.05DYPLOM (część techniczna) – skrzypce, sala koncertowa, godz. 18.00,I. Blacha
26.05Dyplom ze śpiewu – sala koncertowa (godz. 15.00)
27.05Sekcja inst.klawiszowych- Szkolny konkurs sonatin godz.18.00 s.koncertowaP. Cłapiński, M. Chojnacki
30.05Sekcja inst.smyczkowych i gitary – przesłuchanie semestralne gitara C1I. Blacha

CZERWIEC 2022

DataUroczystość/wydarzenieOsoby odpowiedzialne
2-3.06DYPLOM – teoria muzykiP. Komorowski
2-4.06Sekcja inst.klawiszowych-egzamin promocyjny fortepian sala koncertowaP. Cłapiński
3.06Sekcja inst.smyczkowych i gitary – egzamin promocyjny skrzypce, wiolonczela s.C1I. Blacha
6-7.06Egzaminy wstępne do PSM II st. godz.15-17 sala koncertowaK. Szczepanik
6.06DYPLOM (część repertuarowa) – flet godz.17.00 s.koncertowaP. Zielak
6.06Sekcja inst.smyczkowych i gitary – egzamin promocyjny skrzypce, wiolonczela s.C1I. Blacha
7.06Sekcja inst.klawiszowych- egzamin promocyjny-akordeon sala koncertowaP. Cłapiński
9.06Wydział wokalny-egzamin promocyjny śpiew s.koncertowaO.Fidrysiak-Myszkowska, B.Wagner, M.Wilk
9.06Sekcja inst.dętych – egzamin promocyjny-perkusja godz.11.00 s.D1,
Klarnet,trąbka,tuba godz.15.00 s.C1
P. Zielak
13.06DYPLOM (część repertuarowa) – skrzypce godz.12.00 sala koncertowaI. Blacha
13.06Sekcja inst.dętych – egzamin promocyjny flet,saksofon,puzon godz.14.00 sala koncertowaP. Zielak
13.06Sekcja inst.smyczkowych i gitary – egzamin promocyjny skrzypce, wiolonczela s,C1I. Blacha
15.06Koncert dla kandydatów do szkoły I st. oraz Festyn RodzinnyA.Kucharska, A.Kuźmińska,
M.Kłopotowska, W.Znajewski, A.Kasprzyk, B.Kwiatkowska-Parzoch, K.Stodulski A.Tomaszewski
16.06Boże Ciało – dzień wolny
17.06Zebranie Rady Pedagogicznej
20-22.06Dni wolne od zajęć dydaktyczno – wychowawczych
24.06Uroczyste zakończenie roku szkolnego
Realizacja Mateusz Piechnat